Czym jest narkomania?

To uzależnienie od substancji psychoaktywnych. Zazwyczaj zaczyna się niewinnie – od ekscytacji spróbowania czegoś, czego jeszcze nie robiliśmy. Okazuje się, że ta próba pomaga nam w stawianiu życiu czoła. Co oczywiście jest myśleniem błędnym. Leczenie narkomanii jest terapią trudną. To, co jest ważne – to samoświadomość i chęć pracy nad sobą samego uzależnionego, ale także właściwie dobrana metoda terapii. Głównym celem każdej terapii dotyczącej uzależnień jest wiedza, że substancje psychoaktywne nie tylko mają negatywne skutki tu i teraz, ale ciągną się przez resztę życia. Uzależnieni zapominają o tym, co czują ich bliscy, jak wpłynie używanie na ich karierę czy finanse.
Jeśli chcesz żyć szczęśliwie, skontaktuj się z Mental Relax House – nasi terapeuci pomogą Ci zrozumieć, że każdy człowiek zasługuje na drugą szansę, a szczęście jest na wyciągnięcie Twojej ręki.

leczenie narkomanii w Mental Relax House

Przyczyny narkomanii

Leczenie narkomanii w ośrodku terapii

Znalezienie przyczyn narkomanii jest trudne, bo co człowiek to inny powód. A tych jest wiele. To, co łączy uzależnione osoby to zazwyczaj życiowe problemy, z którymi nie potrafią się zmagać sami. Wśród osób młodych duże znaczenie mają też czynniki społeczne. Chęć zaimponowania znajomym, pokazania się w świetle duszy towarzystwa, która nudzie mówi nie, często gubi najmłodsze osoby. Dla innych substancje psychoaktywne są ucieczką… przed kompleksami, kłopotami czy niską samooceną. W dzisiejszych czasach na młodzież spływa ogromna fala bodźców zewnętrznych. Młode osoby są zagubione, nie rzadko zaczynają mieć problemy na tle psychicznym czy emocjonalnym. W przypadku natężenia tych stanów często jedyną drogą ucieczki są narkotyki.

Leczenie narkomanii

Specjaliści ośrodka terapii Mental Relax House skutecznie przeprowadzają leczenie narkomanii. To co jest siłą naszego zespołu to zrozumienie i wiara w drugą szansę. Przygotowujemy spersonalizowaną terapię pod każdego pacjenta. To na co mogą liczyć nasi pacjenci to bezpieczeństwo i pełna anonimowość.
Czas leczenia narkomanii w ośrodku jest zależny od stadium choroby. Każdy z naszych podopiecznych jest inny, dlatego tak ważny jest wstępny wywiad. Skontaktuj się z ośrodkiem terapii Mental Relax House – nie bój się zrobić pierwszego kroku – kolejne zrobimy razem.

Leczenie narkomanii w mental relax house