Czym jest alkoholizm?

Alkoholizm zapisuje się w grupę uzależnień od substancji psychoaktywnych. Niestety każdy z nałogów ma bardzo duży wpływ na ludzkie życie. Co jest jeszcze bardziej przykre – jego skutki mają również wpływ na nasze otoczenie.

Aby uratować siebie, warto podjąć leczenie alkoholizmu. Im szybszy kontakt nastąpi z ośrodkiem terapii, tym większa szansa na lepsze jutro.

Leczenie alkoholizmu w ośrodku terapii

Przyczyny alkoholizmu

Leczenie alkoholizmu w ośrodku terapii

Choroba alkoholowa może dotknąć każdego, niezależnie od wieku, płci, statusu materialnego. Kto zatem jest bardziej podatny, aby popaść w alkoholizm?

Ten nałóg dotyczy najczęściej osób, których życie z różnych względów nie było łatwe. Dopada jednostki, które nie potrafią sobie poradzić z silnymi emocjami. Mają poczucie, że dzięki alkoholowi jest im lżej. Na początku piją, żeby załagodzić wewnętrzny ból. W kolejnym etapie piją, aby zwalczyć ból po odstawieniu nałogu. 

Leczenie alkoholizmu nie jest łatwe. Jednak dzięki wiedzy i doświadczeniu wieloletnich specjalistów możesz stanąć do walki o siebie walcząc z negatywnymi skutkami choroby alkoholowej.

Leczenie alkoholizmu

Nie jest tajemnicą, że w przypadku każdego uzależnienia najważniejsza jest samoświadomość, że mamy problem i chcemy zrobić pierwszy krok w kierunku lepszego życia, życia bez uzależnienia. Kolejnym działaniem powinien być kontakt z poradnią, która ma doświadczenie w leczeniu alkoholizmu. Nasz Ośrodek Terapii Uzależnień Mental Relax House oferuje leczenie alkoholizmu podczas terapii, trwających od 1-12 miesięcy. Dla każdego klienta tworzymy spersonalizowaną terapię.

Po krótce – czego możesz się spodziewać:
– indywidualnej psychoterapii
– terapii grupowej
– psychoedukacji
– zajęć związanych z aktywnością fizyczną

Leczenie alkoholizmu w ośrodku terapii