MENTAL RELAX HOUSE
- Specjaliści

Najlepszy Ośrodek Terapii

Nasz zespół tworzą specjaliści z kierunkowym wykształceniem oraz ogromnym doświadczeniem
i zaangażowaniem w terapię uzależnień.

Terapeuci uzależnień w Mental Relax House dbają o stały rozwój zawodowy i osobisty. Właśnie dlatego pacjenci widzą nas jako najlepszy ośrodek terapii w leczeniu uzależnień. Wykorzystujemy wiedzę z wieloletniej praktyki, szkół psychoterapii rekomendowanych przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz szkoleń z zakresu Dialogu Motywującego.

Naszą pracę poddajemy systematycznej superwizji i działamy w oparciu o założenia kodeksu etyki terapeuty uzależnień. Szczególny nacisk kładziemy na nawiązanie relacji terapeutycznej, która jest niezmiernie ważnym czynnikiem leczącym w procesie terapii.

NASZA KADRA

Igor Skrzypczak

Instruktor terapii uzależnień

Od ponad 30 lat zajmuje się terapią uzależnień i profilaktyką. Założyciel Opolskiego Centrum Profilaktyki Środowiskowej. Prawdziwy człowiek renesansu. Pasjonat jazdy na rowerze w formie downhill, gitarzysta, perkusista, a od niedawna również kitesurfer.

Monika Grad

Specjalista terapii uzależnień, psycholog, psychoterapeuta systemowy w trakcie certyfikacji, terapeuta par

Założycielka Opolskiego Centrum Profilaktyki Środowiskowej. Prywatnie pasjonatka jazdy konnej, matka trójki dzieci i babcia dwójki wnucząt.

Ewelina Wojtarkowska

Magister Psychologii i doktorantka Nauk o Rodzinie na Uniwersytecie Opolskim, specjalista terapii uzależnień, psychoterapeuta w procesie certyfikacji.

Interesuję się nowymi podejściami w psychoterapii. Od kilku lat pracuje w ramach terapii indywidualnej i grupowej z osobami uzależnionymi oraz zagrożonymi wykluczeniem społecznym. Pracuje również z młodzieżą i dziećmi oraz całymi systemami rodzinnymi

Edyta Rybak

Psycholog pracujący z dorosłymi, młodzieżą i dziećmi, terapeuta uzależnień w trakcie certyfikacji

Ukończyła studia magisterskie na kierunku Psychologia, swoje umiejętności doskonaliła na licznych szkoleniach. Prowadzi konsultacje psychologiczne dla dorosłych, młodzieży i dzieci oraz konsultacje wychowawcze dla rodziców. Prowadzi szkolenia oraz grupy terapeutyczne. Realizuje programy korekcyjno-edukacyjne dla sprawców przemocy. Prowadzi konsultacje psychologiczne dla ofiar i świadków przemocy w rodzinie. Związana z Ośrodkiem Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Opolu, jak również z Ośrodkiem Terapii Uzależnień Mental Relax House w Turawie. Swoje wsparcie terapeutyczne kieruje do osób, które borykają się z kryzysem życiowym szeroko pojętym, trudnościami emocjonalnymi i poznawczymi.

Justyna Kubiak

Psycholog oraz dyplomowana psychoterapeutka psychodynamiczną

Absolwentka wydziału Historyczno – Pedagogicznego Uniwersytetu Opolskiego. Dyplom psychoterapeuty uzyskała w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Specjalizuje się szczególnie w terapii depresji, nerwic i zaburzeń lękowych, zaburzeń osobowości oraz trudności w relacjach interpersonalnych. Pracuje w nurcie psychodynamicznym od 10 lat, indywidualnie oraz grupowo. Swoją pracę terapeutyczną poddaje superwizji, wiedzę i kompetencje nieustannie uzupełnia uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach.

Magda Kurdej-Biniek

Od kilkunastu lat zajmuje się psychiatrią. Specjalizację z psychiatrii ukończyłam w Klinice Psychiatrii i Psychoterapii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Swoje doświadczenie zawodowe zdobyłam pracując w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. św. Jadwigi w Opolu na Oddziale Psychiatrii dla Dorosłych. Od wielu lat zajmuje się także ambulatoryjną opieką psychiatryczną w ramach Poradni Zdrowia Psychicznego. Od 2016r jestem kierownikiem Zespołu Leczenia Środowiskowego w Centrum Zdrowia Psychicznego w Opolu. Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje biorąc udział w szkoleniach, sympozjach i zjazdach Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem zaburzeń afektywnych, zaburzeń psychotycznych, uzależnień, zaburzeń osobowości i nerwicowych oraz otępień.

Michał Glivko

Instruktor terapi Uzależnień w procesie Certyfikacji szkolenie trening zastępowania agresji wolontariusz opolskie centrum profilaktyki środowiskowej

Człowiek lubiący aktywność sportowa pasjonat piłki nożnej, unihokeja i wszelkich innych gier zespołowych. Ponadto amator szachów interesujący się psychologią. Z wykształcenia jeste magistrem pracy socjalnej , ponad 4 lata pracował w terapii osób uzależnionych od narkotyków w ośrodku «ZORIA. Jako pracownik socjalny z ludźmi uzależnionymi od narkotyków chorych na HIV/HCV/GRUŹLICĘ/WZW(typu A,B.C.D) Jest specjalistą psychoterapii uzależnień w procesie certyfikacji, ale także członkiem społeczności terapeutycznej i terapeutą prowadzącym grupowe i indywidualne formy pracy terapeutycznej.

Agnieszka Raichel

Psycholożka, certyfikowana psychoterapeutaka poznawczo-behawioralna

Studia ze specjalnością kliniczną ukończyła na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, w tym jeden rok na Uniwersytecie Gent w Belgii. Ukończyła czteroletnie, specjalistyczne podyplomowe szkolenie z terapii poznawczo-behawioralnej  na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Zajmuje się również coachingiem – ukończyła kurs ICF.  Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej. Prowadzi zajęcia ze studentami. W swojej pracy wykorzystuje znajomość języków – angielski, flamandzki holenderski; mówi również po niemiecku i hiszpańsku. Zajmuje się prowadzeniem terapii indywidualnej i grupowej osób dorosłych.